NEĮPRASTA MICHAELIO JAMESO KITTREDGE‘O KELIONĖ

Michael James Kittredge gimė 1952 m. vasario 1 d. Holyoke, Massachusettse, kaip Jameso Kittredge’o i Jean Golota Kittredge sūnus. Kai jam buvo 3 metai kartu su šeima persikėlė į kaimyninį miestelį South Hadley. Nuo vaikystės Mike demonstravo marketingo ir rinkodaros sugebėjimus; būdamas 13 metų pamatė grupę Beatles ir nusprendė tapti roko žvaigžde. Pasišventė grojimui gitara ir darė sparčią pažangą; metų bėgyje įkūrė savo grupę – Bristol Curries. Grupė grojo mokyklinėse šokių vakarėliuose ir kitose tokio tipo renginiuose, o Mike organizavo repeticijas, gaudavo užsakymus ir rūpindavosi muzikantų sceninių įvaizdžiu. Nors grupė pasiekė vietinę sėkmę, bet galiausiai iširo 1960 m. pabaigoje, kai vyriausias grupės narys pradėjo studijuoti. Netikėtai likęs be lėšų iš savaitgalio pasirodymų Mike nusprendė savarankiškai padaryti Kalėdinę dovaną savo mamai – žvakę iš senų mokyklinių kreidelių. Atvykęs aplankyti jo draugas pasiūlė, kad ją nupirks ir šis įvykis davė pradžią įmonei Yankee Candle Company, įkurtai 1969 m. gruodį. Netrukus Mike pradėjo žvakių pardavimą mokykloje, tarp draugų ir pažįstamų, o taip pat kai kuriuose parduotuvėse.Set Sail (12)Pirmieji Mike‘o veiklos metai buvo pilni sunkumų – grynųjų trūkumas, problemos su gamyba bei rinkos iššūkiai. Bet iki 1972 m. jam pavyko perkelti pradedančią įmonę iš tėvų garažo į seną celiuliozės gamyklą gimtajame Holoyke. Už 80 dolerių per mėnesį išsinuomojo patalpas, kurioms buvo beveik 200 metų, kur nebuvo šildymo, vandens ir elektros. Savarankiškai kūrė ir gamino gaminius, įdarbindavo pagalbininkus, jei tą leisdavo pelnas. Yankee Candle augo pamažu, bet stabiliai ištisus dešimt metų, kol galiausiai pasiekė 1 milijono dolerių metinius pardavimus. Didelė dalį veiklos užėmė didmeninė prekyba, tačiau nors įmonė  buvo įsikūrusi Holoyke glūdumoje pamažu pradėjo plūsti pastovių mažmeninių klientų srautas. Mike priėjo išvados, kad geresnė įmonės lokalizacija gali būti raktu plėtrai.

Kringle_history_yankee
1998 m. Mike pardavė 90 procentų Yankee Candle akcijų įmonei Forstmann Little & Co., kuri po metų įtraukė įmonę į biržą. Mike liko įmonės stebėtojų tarybos nariu iki 2003 m., kuriais išėjo į pensiją. Net negalvojo, kad po dešimties metų rems savo sūnų Micką jo privačios įmonės gaminančios žvakes Kringle Candle steigimo procese. Mike yra pavyzdžiu, remia ir įkvepia Micką jo prekės ženklo Kringle plėtros kelyje. 

Kringle Candle Logo (1)
Čia galima įrašyti pavyzdinį puslapio poraštės tekstą arba įdėti grafinį failą. Pakeitimus galima atlikti iš administratoriaus paskyros, pereinant į pasirinktis: Konfiguracija --> Tekstai puslapyje --> "Poraste puslapio apacioje" (id: 5).